Účinky na zdraví

Vliv na zdraví

Zdravotní účinky orientálních tanců jsou nepřekonatelné. Orientální tanec je jedinečným nástrojem pro formování ženského těla. Při tanci se prokrvuje celá oblast pánve a nohy, uvolňují a posilují se svaly kolem páteře, rozvíjí se motorické schopnosti. Při tanci používáme svaly, které v běžném životě nepoužíváme. Správným prováděním cviků lze dosáhnout i ůspěšného otěhotnění tam, kde běžné metody selhaly, neboť při tomto tanci dochází k vnitřní stimulaci orgánů.Pomáhá například při: špatném trávení, zácpě, gynekologickým potížemi, inkontinenci, bolesti páteře, hlavy, kloubů,… Působí skvěle na tvarování ženské postavy a ladných ženských tvarů.

Vliv na psychiku

Kromě účinků na zdraví působí břišní tanec blahodárně i na psychiku. Psychické účinky orientálního tance jsou nespočetné.Tančí se ve velmi příjemném prostředí. Po překlenutí počátečních obtíží s nevšedními pohyby žena rychle získává kontrolu nad svým tělem a zaznamenává pokrok. Navíc po zvládnutí určitých základů vypadá jakékoliv tělo při pohybu ladně. Jako jiný koníček pomáhá tanec uniknout od starostí všedního den a na chvíli vypnout. Tanec také pomáhá ženě zvyknout si na své tělo a uvědomit si své ženství, ukázat své přednosti a pochopit, že je krásná i bez toho, aby měla ideální míry. Zvýšené sebevědomí se pak projeví v běžném i intimním životě tanečnice.

Ženy navštěvují kurzy břišního tance z mnoha důvodů. Hledají zde nové přítelkyně, tanec se jim stává novým koníčkem, zkouší zde jinou formu cvičení, ale mnohdy zde hledají i zdraví. Proto je břišní tanec stále vyhledávanější jako terapie duševní i fyzická. Tanečnice si postupně zvykají na správné držení těla, zpevňují si problémové partie jako je bříško, stehna a zadeček a zlepšují si celkovou fyzickou kondici. Velmi pozitivně působní tanec na protahování ztuhlých svalů způsobených sedavým zaměstnáním. Navíc, oproti běžných sportům, pohyby břišního tance jsou mírné, bez poskoků, a proto nijak nezatěžují tělo (klouby, páteř apod.)

Kdo všechno může tančit

V současné době je tanec určen pro všechny váhové ale i věkové kategorie. Není důležité, jestli tančí štíhlá studentka, zralá žena s plnými tvary nebo čilá babička. Mnoho žen již naštěstí hodilo všechny předsudky za hlavu a spokojilo se s tím, že jejich míry nejsou naprosto ideální. Pochopily, že jsou krásné i se svými vlastními mírami, a že v břišními tanci mají naopak baculky výhodu.

Staré arabské přísloví ne nadarmo říká, že žena bez bříška je jako nebe bez hvězd. Kouzlo a síla břišního tance je v tom, že stejně jako kdysi jej tančily ženy samy pro sebe a pro svou radost, i dnešní ženy navštěvují kurzy proto, aby se na chvíli odpoutaly od starostí všedního dne, vypnuly a načerpaly novou energii. Jsou tím, kým chtějí být vílou, orientální princeznou nebo rozvernou vesnickou dívkou se džbánem na hlavě. Vidí se v zrcadle a uvědomují si, že jsou krásné aniž by měly ideální míry. Krásnými je činí to, že si to samy uvědomí a začnou si vážit svého těla takového, jaké je. A sdělí to také svému okolí: vzpřímeným postojem, zdravým sebevědomím, jiskřičkami v očích a úsměvem na tváři.